Logo Kurier Iławski

Pierwsza strona
INFORMACJE
Opinie
Kurier Zdrowia i Urody
Papierosy
CENNIK MODUŁOWY
Ogłoszenia drobne
Ogłoszenia modułowe
Stopka
Wyszukiwarka
FORUM

INFORMACJE
20 lat Warmii i Mazur w Unii Europejskiej. Co nam się udało?
Koalicja ognia i wody
Zwycięzcy drugiej tury
Jak trwoga to do... piwnicy
Nie daj się oszukać!
Zbudują wojskowy radar radiolokacyjny
Pierwsza taka operacja
Do studzienki mógł wpaść człowiek!
Jakie komitety wystartują w wyborach?
Wilki rozszarpały psy domowe na oczach dziecka
Radna Ewa Jackowska: Czuję się oszukana!
Leczyła duszę i ciało. Anna Betley-Duda
Urodziła na klatce schodowej
Film „Na żelaznej drodze: 150 lat kolejowej Iławy”
Strajk w markecie Kaufland
Atak wilka na dzieci
Historyczne nominacje rządowe dla naszych z regionu
Budowa zabrała młode życie
Szokujący incydent w Szkole Podstawowej nr 1
Burmistrz jednak podnosi podatki
Więcej...

Forum

1136. 
Witam. Chciałbym podziękować za zainteresowanie się problemem prabuckich "wspaniałych młodzieńców" w ich wspaniałych maszynach. Tekst oddaje obraz problemu z jednym ale. Przypuszczam, że młodzieńcy po przeczytaniu artykułu będą prabuckiej policji pokazywać środkowy palec lewej lub prawej dłoni (w zależności którą ręką będzie trzymał kirownicę). Wypowiedż pana Kołodziejskiego świadczy o nieudolności, indolecji czy nawet nieróbstwie jego podwładnych. Jak pan kierownik może twierdzić, że przez tyle lat nie można nic zrobić. Podchody, obserwacje etc. etc. Bawimy się w harcerzy?Czy gwałtowne wtargnięcie pojazdu na skutek nadmiernej prędkości i bez wymuszenia tego sytuacją na drodze, wykoszenie słupa stojącego na CHODNIKU (!!!) dla pana Kolodziejskiego nie stanowi zagrożenia, za które można zatrzymać prawo jazdy? A gdyby w tym miejscu i czasie na tym chodniku przebywało dziecko pana kieownika, to wówczas byłoby zagrożenie? Jeśli nie, to szef pana kierownika powinien mu znależć inną pracę, a ja jestem mnichem buddyjskim. Wiem, że w kilku przypadkach prabuccy policjanci byli na miescu... I co? Ano nic. Orkiestra gra dalej. Pozdrawiam. Lechu - czytelnik wierny jak rottweiler.
 Lechu

lechu@centrum.cz
 Czwartek 18-08-2005

1135. 
Pytasz SMUTNY jak żyć? Cóż, rady ci nie dam. W tej chwili jest jak jest. Ale poczekaj trochę, a plebanom będziemy pola obrabiać za miskę zupy. Średniej wielkości kraj w środku kontynentu zwany Biskupinem Europy. Coś w tym jest. Pozdrawiam.
 belial13
 Wtorek 16-08-2005

1134. 
Do belia13 i nie tylko. Masz rację (niestety!!), ale do tego całego cyrku dodałbym jeszcze:
1. "Tysiąc kościołów na 1000-lecie RP" (vide: Lipowy Dwór w Iławie i rozpasanie księdza lubiącego życie na poziomie - jak w średniowieczu, właściciel ziem i ludzi ją uprawiających).
2. Politycy z "rodowodem" solidarnościowym, którzy na dobra sprawę nie przepracowali ani jednego dnia, no bo to strajk, areszt, interna, a później koryto !!! (nawet pan Donald T. podobno wziął zdjęcie kumpla jako swoje podczas pracy do spotu reklamowego).
3. Zastraszone społeczeństwo, bojące sie wyjść na ulicę (huligaństwo i bandytyzm), bo spora częśc bandytów to kumple z "podwórka" panów z "prewencji" ("... cześć, co naparzacie burasa, tylko nie lejcie za mocno bo będziemy mieli robote papierkową, dajcie mu po d...pie i niech spiep....a, a my się spotykamy na piwku po robocie, cześć...").
4. I prawie całe społeczeństwo które powoli przestaje wierzyć w cokolwiek i komukolwiek. Myślą o tym jak przeżyć kolejny dzień.
Ale to nie jest ich wina, nie można karać społeczeństwa za zły wybór (posła, burmistrza, prezydenta). Coż z tego że wybierzemy złodzieja, przestępcę, łapownika ale po jakimś czasie wyjdzie kim on naprawdę jest. Jeśli prawo pozwala uchylać się od odpowiedzialności (przeciągać sprawy w sądzie - pan Jarosław M. z Iławy - wstydź się pan, jeśli jesteś pan niewinny, to oczyść się pan najszybciej jak możesz z zarzutów, zapłać adwokatowi ekstra, żeby nie jechał na urlop w terminie pana rozprawy w sądzie, on na pewno kocha pieniążki to bedzie chciał ich więcej! i sobie Majorkę albo Bahamy przełoży na następny tydzień), lub siedzieć w więzieniu, brać kaskę i jeszcze narzekać, że cela za mała (posełek Pęczak- vel. Firanka).
Proszę o odpowiedź: co mamy zrobić, my zwykli ludzie?? Jak żyć?? Powiem szczerze: znikąd nadziei, tylko smutek i żal przesranej szansy! (przepraszam za słowo), ale tak niestety jest!!! Pozdrawiam i mimo to życzę lepszego jutra!
 smutny...
 iława, Wtorek 16-08-2005

1133. 
Rewelacja - parking przy ulicy Kościuszki 4b / Grunwaldzkiej 2 [w Iławie]. Śmieszna sprawa - parking powiększono, by wkrótce potem w miejscu powiększenia postawić zakaz zatrzymywania się i postoju. Takie COŚ może mieć miejsce tylko u nas. Parking powiększono, ale ilość miejsc zmniejszono do 4 - wzdłuż chodnika. Pomysłodawcom - gratuluję.
 Monika
 Iława, Poniedziałek 15-08-2005

1131. 
25. rocznia powstania Solidarności - ironia losu, albo jak kto woli hichot historii.
Patrząc z perspektywy minionych 25 lat wielu z nas zastanawia się co robotnicy a własciwie społeczeństwo wywalczyło sobie obalając komunę. Państwo kuriozum. Państwo, gdzie w zasadzie wszystko legło w gruzach. Począwszy od wszystkich gałęzi przemysłu do wzorców, ideałów i zasad prawa oraz demokracji. Ci, którzy rzeczywiście byli wówczas na barykadach pozostają w cieniu, na wierzch wypłynęło cwaniactwo i kombinatorstwo, fałsz, obłuda i hipokryzja. Solidarność /10 milionowa/ miała w ręku złoty róg. A co się ostało? Sznur. Końcowy efekt to 25-procentowe bezrobocie, totalna korupcja, setki tysiecy młodych uciekających z kraju, afery, starzy ludzie, których nie stać na leki, przepełnione więzienia, skorumpowany aparat ścigania i wymiaru sprawiedliwości, dojący państwo Kościół katolicki, pajacowaty sejm i rząd, który udaje, że rządzi.
Jak to wygląda na dole w gminach, powiatach - każdy widzi. Mamy Polskę samorządną, tj. każdy rządzi dla siebie jak tylko potrafi i ile pieniędzy w kasie.
Powie ktoś:czarnowidz. Nie, realista. Jak wyglądają perspektywy tego kraju? Czarniutko. Dług publiczny to prawie 450 miliardów złotych, ZUS cienko przędący na pożyczkach w bankach komercyjnych. Emeryci powinni wiedzieć, że ZUS pożycza pieniażki na bieżącą obsługę rent i emerytur. PKP z prawie 15 miliardami długu, służba zdrowia z bodaj 12 miliardami, zdychający przemysł stoczniowy /kwestia czasu/ etc.etc. A jednocześnie prezesi, ktorym za 2 tygodnie płaci sie 6 milionów, rozbuchana administracja wszelkich szczebli /ok. 500 tys biurw/, pałace-siedziby ZUS, zawrotne uposażenia w spółkach skarbu państwa, głodne dzieci w szkołach.
Kto widział państwo którego 50% obywateli pobiera różnego rodzaju świadczenia społeczne? Tak, 20 milionów Polaków pobiera różnego rodzaju świadczenia społeczne. Pytanie raczej retoryczne: jak długo jeszcze to wszystko sie pokręci?Ciekaw jestem o czym śnią stoczniowcy /jeśli jescze żyją/ z lat osiemdziesiątych widząc swoje dzieci bez pracy lub wnuki idące
głodne do szkoły. A czyż hichotem historii nie jest fakt,
że w tym kraju, kraju demokracji wywalczonej przez Solidarność, przez wiele lat kasy nabijają byli kacykowie byłej PZPR? Czy zatem kraj ten to nie kuriozum, skansen? Skansen, który powinien oglądać świat jak nie należy rządzić?
Do historii wracał nie będę, wszak przynajmniej większość wie, że Polacy nie tylko nie potrafili rządzić samymi sobą, ale zdarzało się Polskę sprzedać albo przepić, no ale wówczas były powody do czynów zbrojnych, dni chwały, cmentarzy, a dzisiaj za to możemy obchodzić rocznice brania w d........
Życzę miłych rocznicowych przemyśleń.
 belia13
 Niedziela 14-08-2005

1130. 
Ale kabareton wczoraj na Złotej Tarce w amfiteatrze odstawił Maśkiewicz... Wstyd...
Najgorsze jest to, że i ja musiałem się wstydzić przed znajomymi z Warszawy... Może czas zacząć uczyć się języka angielskiego panie burmistrzu? Do poprawnej wymowy paru słów (dwóch - "old" i "timers") powinno wystarczyć kilka lekcji.
 PPP
 Niedziela 14-08-2005

1129. 
Wiem, że nie odpowiadacie za treść reklam, ale zostałem nieprzyzwoicie wykołowany prze reklamującą się w NKI firmę [...] z Iławy. Dałem się nabrać na piękne słowa o tej firmie, o ich produktach i cenach oraz rabatach dla rencistów, emerytów itp. Ponieważ sprzedałem tej firmie dom na ulicy [...] w Iławie, poinformowałem właściciela firmy o przeznaczeniu cześci kwoty na budowe domu dla syna. Właściciel od razu zaoferował wykonanie całości stolarki okiennej z "ekstra rabatem". Był przy tak natarczywy, że zgodziłem się naiwnie wierząc w uczciwość i żetelność tej firmy i wpłaciłem 5.000 zł na poczet tych okien. Otrzeżwiałem, gdy usłyszałem cene za wykonanie tych okien. Była to cena 22.000 zł, gdy inne firmy za taką samą pracę chcą 14-16.000 zł. Z tego wnioskuję, że właściciel tej firmy z góry założył sobie ekstra zarobek, wiedząc, że i tak zarobi, chociaż zlecenia nie wykona. Nadmieniam również, że teraz doszły mnie inne niepochlebne opinie o przekrętach tej firmy, o czym chcę uprzedzić innych klientów. Sprawę kieruję do sądu, w którym ta sprawa jest dobrze znana.
 Hering

lecher@op.pl
 Iława, Niedziela 14-08-2005

1127. 
Chciałabym "pogratulować" organizatorom imprez w naszym mieście. Iława nie jest chyba aż tak dużą miejscowością, że kilkoro ludzi nie może się dogadać... Nieładnie wyglądało to jak podczas trwania mszy w amfiteatrze, słychać było bardzo głośny aplauz kibiców zawodów kajakarskich odbywających się tuż obok. Myślę, że można było to tak zorganizować, by te dwa wydarzenia nie pokrywały się czasowo... No cóż...
 maka
 Niedziela 14-08-2005

1126. 
Szukam ludzi z Iławy, którzy chcą się wybrać do pracy w Londynie (październik-listopad).
 Robert

robloz@wp.pl
 Iława, Czwartek 11-08-2005

1125. 
Do Maruda:
Dzięki za wyczerpującą odpowiedź! A może wiesz jakie były ceny w zeszłym roku? A może redakcja pamięta?
 Bobek
 Czwartek 11-08-2005

1124. 
Witam!
Ani na stronie Urzędu Miejskiego w Iławie ani ICK nie ma słowa o cenie biletów. Jedno jest pewne, na pewno za drogie. Ale to już [najwidoczniej] nie problem władz miasta i organizatorów, bo ludzie złaknieni jakiejkolwiek rozrywki kulturalnej i tak przyjdą!! A w pamietnikach odfajkujemy, że imprezka się udała, a zwłaszcza bankiet dla władz i niektórych "gości"...
 ~maruda ??
 iława??, Czwartek 11-08-2005

1123. 
Czy ktoś może wie po ile są bilety na Złotą Tarkę?
 Bobek
 Środa 10-08-2005

1122. 
W temacie nowego wątka...
Burmistrz Iławy da se radę ;-), spokojnie, nie macie co se nim głowy zawracać, bo to bez znaczenia. Będzie miał o niebo lepiej niż niejeden z was !!
Co do tematów ważnych, to myślę że tematy leżą, a właściwie jeżdzą po Iławie. Samochody, a właściwie "keerowcy" za 2.500 zł (bo tyle podobno kosztowało prawko). Jeżdzą jak debile, bez szacunku dla innych. Śpieszą się ?? (ale gdzie ??), nie przejmują się nikim innym poza sobą. Albo na przykład parkowanie. Na ulicy Jagiellończyka, na przeciwko poczty, jest podwójna ciągła linia !! Ale to nie przeszkadza stanąć burakowi w srebrnym mercedesie (czarnym bmw) stanąć tak, że jeśli ktoś nie chce złamac przepisow ruchu drogowego, to nie przejedzie (podwójna ciągła linia !!). A co panowie w niebieskich mundurach, w ciemnych okularach, w samochodach VW na to ?? Nic , bo to jest ktoś "ważny", ew. "Kolega" z podwórka, który sie wybił. Tak, tak. To jest nasza iławska norma.
A co do tematu auto-komisu. "Proszę Pana, wie pan jak ciężko teraz sprzedać samochód, to jakoś trzeba sobie odkuć straty. To nie jest nic nowego, to znowu jest ~norma~ ?!?!".
Lato, ciepło, można by powiedzieć sielanka, ale... ale nic się nie zmienia, cały czas jestemy olewani, traktowani jak śmiecie i płatnicy podatków i tania siła robocza. Mimo wszystko życzę miłego dnia i wiary, że się zmieni coś na lepsze (nie myslę tu o pensji władz !!).
Pozdrawiam i zparaszam do dyskusji.
 ~iławski malkontent?
 iława, Środa 03-08-2005

1121. 
To co opisuje autor [1120] to norma. Powiem więcej. Znajomi mają problemy z wyegzekwowaniem kasy za sprzedane w komisie auta. Komisy notorycznie spóźniają się z przelewami. Taki komis robi też często za szrot częściami samochodowymi. Potrzebna ci np. pompa do wspomagania, a masz znajomych w komisie, dajesz trochę w łapkę i swoją zdartą pompę zamieniasz na całkiem dobrą. Szkoda tylko że coś takiego jest bardzo ciężkie do udowodniania i bez konkretnych dowodów nie bardzo można kogoś opluwać.
 Grzesiek W.
 Iława, Środa 03-08-2005

1120. 
Piszę zbulwersowany zachowaniem pracowników autokomisu [...]. Przekazałem tam na podstawie umowy komisyjnej samochód Fiat Punto. Niestety auto się nie sprzedało, więc je zabrałem. Umowę zawarłem, jak to powinno mieć miejsce, w formie pisemnej. Przed wydaniem samochodu zażądano ode mnie zwrotu mojej kopii. Nieświadomy błędu, tak uczyniłem. Nie sprawdziłem niestety wyposażenia samochodu, a powinienem widząc dziwne spojrzenie pana z obsługi, gdy powiedziałem, że chcę zabrać auto "tak od razu".
Tego samego dnia wieczorem chciałem uzupelnić płyn spryskiwacza wycieraczek i okazało się, że korek zbiorniczka jest wyrwany. Myślę sobie "nie będę się awanturował o głupie kilka złotych". Pojechałem przy najblizszej okazji do serwisu Fiata i mówię w czym rzecz. Pan zapytał w którym to komisie, a ja odpowiedziałem pytaniem na pytanie, choć to niegrzecznie: "A jak pan myśli?", żeby poznać jaki komis ma tak złą sławę w okolicy. Pan wskazał nazwę komisu i sobie porozmawialiśmy "co ludzie mówią".
Dziś chciałem odkręcić koło, ale po zajrzeniu pod podłogę bagażnika okazalo się, że nie mam ani lewarka, ani klucza do kół. Strasznie nie lubię złodziejstwa i podekscytowany pojechalem do komisu. Pan, który mi wydawał auto, poczuł się obrażony moimi słowami. Skwitował to stwierdzeniem: "Niech mi pan udowodni, że to ja". Wymianie słów przyglądal się właściciel, ale nie reagował. Powiedziałem, że powiadomię policję, na co pan z obslugi przystał. Rozmowa z policją oczywiście zakończyła się sugestią, abym założył sprawę cywilną lub złożył zawiadomienie na komendzie.
Na codzień mieszkam poza miastem i nie mam czasu na tego typu działania. Powinienem mieć umowę, żeby udowodnić, że rzeczywiście auto przekazałem do komisu. Pani w komisie oczywiście żadnej umowy nie archiwizuje, więc sprawa z góry skazana jest na przegraną.
Chciałbym ostrzec inne osoby [...]. Pracownicy z pozostawionych samochodow zrobili sobie najwyraźniej nieprzebrane składowisko części zamiennych. Namawiam do każdorazowego sprawdzenia wyposażenia samochodu i nie oddawanie kopii umowy. Sam mam prawnicze wykształcenie, ale nie byłem czujny, albo wykazałem się zbytnim zaufaniem do komisu [...]. Każdy normalny człowiek ufa drugiemu, ale w dzisiejszych czasach jest to coraz trudniejsze.
Ciekaw jestem czy moje spostrzeżenia są bliskie innym czytelnikom Kuriera.
 person. do wiad. red.
 Wtorek 02-08-2005

1119. 
Do Pancernego:
Z tego co pamietam w Ilawie przed starym Urzedem Miasta stal kiedys czolg. Idz no Pancerny i zobacz czy cie tam czasami nie ma, a potem zawracaj znowu glowe tym Maskiewiczem. Podaj jakis rozwojowy temat do dyskusji, a nie kolejny "co by bylo gdyby..." i oczywiscie Maskiewicz w temacie. Pzdr.
 ja
 Wtorek 02-08-2005

1118. 
Proponuję następujący temat do rozmowy:
"Co zrobi pan burmistrz Iławy [Jarosław Maśkiewicz], gdy skończy się jego kadencja?". Pozdrawiam.
 Magneto z 4 pancernych
 Poniedziałek 01-08-2005

1116. 
Cont 1114.
Ja sie z Panem zgadzam, ze Maskiewicz jest na topie, ale inne sprawy na tym traca, bo nie sa wogole poruszane. A mysle, ze napewno znajdzie sie jeszcze kilka punktow godnych uwagi i ewentualnego opisania w Panskiej gazecie.
 ja
 Poniedziałek 01-08-2005
Odp. 
Zapewniam, że inne tematy są także poruszane na łamach Kuriera, czego może pan nie wiedzieć, gdyż wydanie internetowe nie oddaje całości gazety papierowej, a jest jej zaledwie namiastką. Pozdrowienia dla całej zagranicy!
 red. nacz. Jarosław Synowiec
 Iława, Poniedziałek 01-08-2005

1114. 
NKI staje sie juz gazeta nudna. Gdzie sie nie otworzy to tylko Maskiewcz i Maskiewicz. Ludzie czy Wy naprawde nie macie juz o czym/kim pisac??? Pzdr.
 ja
 Poniedziałek 01-08-2005
Odp. 
Jarosław Maśkiewicz jest zdecydowanie największym aktualnie problemem w sprawach publicznych Iławy. Jego działalność (notoryczne problemy z prawem, kompletny brak efektów bieżącej pracy) stanowi zagrożenie dla żywotnych interesów mieszkańców miasta. I czy się to jednostkom podoba czy nie, lokalna prasa ma obowiązek na okrągło patrzeć takiemu burmistrzowi na ręce – żeby choć trochę pohamował się.
 red. nacz. Jarosław Synowiec
 Iława, Poniedziałek 01-08-2005

1111. 
Dziś znowu nie odbyła się wokanda sądowa burmistrza Iławy Jarosława M. (pseudonim „Masa”) w głośnej sprawie „znikających ulic i pieniążków” w Lubawie. Tym razem adwokat burmistrza, niejaki mecenas Wojciech Iwicki, wziął sobie akurat... urlop wypoczynkowy. Skandal!
Widać tu opieszałość sądu spowodowaną....... no właśnie, czym? Bo na pewno nie kwestiami kodeksowymi. Oskarżony jawnie drwi sobie z prawa, gra na czas, a sędziemu najzwyczajniej nie chce się zdyscyplinować tego ratuszowego towarzystwa czerwonych cwaniaczków z prowincjonalnego SLD.
Dopóki prasa tego nie pokaże jasno i wyraźnie, np. w trybie nadzorczym wzywając odpowiedni Sąd Okręgowy w Elblągu, by przyjrzał się tej sprawie i sprawdził, czy w Iławie nie szykuje się afera kumoterska na wzór gdańskiej lub olsztyńskiej - to iławski Masa będzie sobie drwił ze wszystkich.
 observer
 Środa 27-07-2005

1110. 
(do belial13 i innych) Witam!
Myślę, że jeśli zaczniemy wszyscy normalni ludzie męczyć odpowiedzialne służby telefonami, to może to przynieść efekt. Dlaczego piszę telefonami? Otóż zdaję sobie sprawę, że może zaistnieć sytuacja, iż zawiadomione służby przekażą kogo dotyczyło zawiadomienie temu komuś (jeśli się pójdzie osobiście), no bo to kolega albo synek kogoś "ważnego".
Ale jest rozwiązanie, można kupić np. kartę jednego z operatorów telefonii komórkowej (za 10 zł otrzymujesz kartę pre-paid ważną cały rok) i dzwonić z takiej karty. A jeśli po kilku telefonach nie bedzie reakcji, to trzeba uderzyć wyżej, np. do komendanta.
Jako przykład podam miejscowość koło Dobrego Miasta (głośną ostatnio), tam ludzie musieli doprowadzić się do stanu ostatecznego, aby policja zareagowała - za późno, ale i może to będzie nauczka.
A może i gazeta zamieści list jakiegoś sdesperowanego mieszkańca lub grupy mieszkańców i może ktoś to przeczyta (np. przy ulicy Wiejskiej w Iławie).
Nie możemy się poddawać terrorowi psychicznemu i fizycznemu!!! Pozdrawiam serdecznie i zapraszam do dyskusji.
 bywalec forum
 Iława, Wtorek 26-07-2005

1109. 
Do BYWALCA FORUM.
Temat dobry i aktualny, tyle że moim zdaniem nie do ruszenia. Prabuty - kto ruszy synalków rodzin trzęsących (w ich mniemaniu) tym miastem. Merole, beemki wycinają słupy oświetleniowe, dewastują płoty, motocykl szalejący 150 km/h na jednym kole - i to wszystko w biały dzień na głównych uliach, a policja przed nimi chowa się po kątach. Pozdrawiam. Przy okazji. Brawo panie NACZELNY!!! Chamstwo i prostactwo trzeba eliminować.
 belial13
 Wtorek 26-07-2005

1108. 
Jak patrzę na tą Iławę, to mi się żygać chce. RATUNKU !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Tu się nic nie dzieje !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
POMOCY !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
 3xP
 Wtorek 26-07-2005

1107. 
Witam! A może ożywmy forum.
Proponuję pierwszy temat: DOBROWOLNI DAWCY ORGANÓW - czyli psychole na swoich szybkich motorach i w swoich szybkich tatusiowych brykach. Co sądzicie o tym???
A może Kurier mógłby pomóc? Np. wydrukujcie takie małe oświadczenie (wielkości wizytówki), np. o tym, że: "Ja taki i owaki, pilot ścigacza (beemki), oddaję wszystkie swoje organy w razie wypadku i w żadnym wypadku proszę mnie nie ratować tylko podtrzymać życie do momentu przekazania organów, a potem odłączyc aparaturę (przyda się innym potrzebującym), imię, nazwisko, data i podpis".
Można zaznaczyć linią przerywaną gdzie wyciąć nożyczkami, ewentualnie nadziurkować, aby mogli sobie bez problemu wydrzeć z gazety, po wypełnieniu zalaminować i wozić cały czas przy sobie !!!
 bywalec forum
 Iława, Poniedziałek 25-07-2005

1104. 
Do wpisu 1092: Trzeba by znaleźć forum, na którym nie usuwają.
 Andrzej B.
 Niedziela 24-07-2005
Odp. 
Absolutnie nie mogę pozwolić na wolną amerykankę i falę bluźnierstw – zwłaszcza wtedy, gdy za twardymi oskarżeniami nie stoi nikt konkretny prócz swojsko brzmiących anonimów. Serwer pracuje w ten sposób, że każdy wpis jest widoczny tylko na ekranie wpisującego, a dla całego netu jest widoczny dopiero po akceptacji moderatora.
 red. nacz. Jarosław Synowiec
 Iława, Niedziela 24-07-2005

1103. 
Na łamach Kuriera przeczytałem, iż w starym młynie który mieści się przy ul. Kościuszki ma powstać muzeum... w którym mają znajdować się dwie sale... Jedna ma być poświęcona Iławie... Druga natomiast ma być docelowo przeznaczona na wystawy tzw. tymczasowe. I w związku z tą salą pojawiło się w moim umyśle pytanie: czy sala ta zostanie zdominowana przez Towarzystwo Wzajemnej Adoracji spod znaku pani Zabłotnej i pani Sendrowicz? Obserwując wystawy które są prezentowane tu i tam można dojśc do wniosku, iż w Iławie oprócz pani Sendrowicz nikt inny nie tworzy (osobiście mam już dośc oglądania marnej jakości motylków i innych pier....). Dlatego proszę osoby odpowiedzialne za powstanie owego muzeum, aby dali szansę młodym i spojrzeli na ich twórczośc życzliwym okiem. Natomiast prośba do młodych artystów: walczcie z układami i wychodzcie na zewnątrz z swoją twórczością... Myślę, iż już najwyższa pora rozwalić Towarzystwo Wzajemnej Adoracji i pokazać iławianom i nie tylko, iż i u nas powstaję coś wicej niż tylko motylki, których wszyscy mają już serdecznie dość...
 Heniek Lermaszawski, lat 51
 Iława, Sobota 23-07-2005

1102. 
Do admina! Szanowny Panie. Mój komputer jest zabezpieczony w miarę dokładnie (to tylko Win M$hit, ale troszkę czasu zajęło mi ustawienie go i zabezpieczenie). I dlatego, że otrzymałem informacje o ataku trojana i wskakiwaniu stron XXX, napisałem do was, aby ostrzec tych, którzy nie mają takich zabezpieczeń. Pozdrawiam. (A może by tak Linux lub inny FreeOs ??)
 bywalec forum
 Iława, Sobota 23-07-2005

1101. 
Pozdrawiam wszystkich moich znajomych – Waldemara i Elize Wiazek, Krzysia Krenskiego, panstwa Szajkowskich, Alicje Trzebiatowska, Anie Grabe, Radka Borkowskiego, Zyge Pisarka – od Mariusza Hermana z Anglii. Moj adres: Mr Mariusz Herman, Leeds LS9 6HX, 57 Nowell Terrace, United Kindom. Odwdziecze sie informacjami z Anglii. Pozdrawiam.
 Mariusz Herman

herman.mariusz@epf.pl
 Leeds, Anglia, Piątek 22-07-2005

1099. 
Zrobcie cos z tym burmistrzem... odeslijcie go do domu czy jak, zapakujcie w jakis rydwan i niech zmiata stad czym predzej... Jeszcze nigdy tyle zlego nie czytlem o burmistrzu, bo trudno tu mowic o pochwalach, zreszta bywam w Ilawie i widze, ze tam sie nic nie dzieje dobrego... Pamietam jak kiedys bylo i widze jak jest teraz... slysze plotki, ploteczki a potem wszystko sie weryfikuje i okazuje sie ze wszystkiemu winien nie kto inny jak ten dumny burmistrz, ktory nie zdaje sobie sprawy ile zlego zrobil dla Ilawy... Ilawia miasto turystaczne - zaraz smiechem wybuchne, bo jako turysta nie wiele mialbym tam co robic. Ktos powie ze odpoczywac. Tak, owszem przez 3 dni najwyzej bo potem to juz nostalgia, smutek i nuda. A mieszkancy miasta? Coz, praca uciekla im przed nosem. Mialo byc tak pieknie... hotele, baseny, fabryki, a dzieki nim upragniona praca. Pozostalo wspomnienie, a moze to byl tylko piekny sen?...
 God
 Piątek 22-07-2005

1098. 
Iława jest super: i klimat, i miasto. Pa, pozdrawiam.
 Kubuś
 Gdańsk, Piątek 22-07-2005

1092. 
Gratuluje w skupulatności usuwania wspisów negatywnych [...].
 DrAxe

draxe@wp.pl
 Czwartek 21-07-2005
Odp. 
Doktorze Axe, proszę się nie irytować. Nie mogę pozwolić na wolną amerykankę i falę bluźnierstw – zwłaszcza wtedy, gdy za twardymi oskarżeniami nie stoi nikt konkretny prócz swojsko brzmiących anonimów.
 red. nacz. Jarosław Synowiec, lat 52
 Iława, Niedziela 24-07-2005

1088. 
Czy ma ktoś mieszkanie do wynajęcia w Iławie na rok lub dłużej lub zna kogoś kto ma ze 2 lub więcej pokoi (młode małżeństwo z niemowlakiem)??? :))) Pozdrawiam.
 Berta

agatacool@interia.pl
 Środa 20-07-2005

1081. 
Witam !! Prośba do admina Forum !!
Proszę o usunięcie wpisu numer 1077 (a przynajmniej adresu stronki) i o ewentualnie w przyszłości usunięcie opcji wpisywania adresow. Dlaczego? Otóż po kliknięciu na adres wskakuje trojan, a czasem zdaża się, że reklama stron porno !!!!! Nie każdy moze coś zauważyć i nie ma o tym ostrzeżenia !!! Klubowi z Żuromina życzę sukcesów, ale nie mogę tolerować włamań na mój komputer. Pozdrawiam.
 bywalec forum
 Iława, Środa 20-07-2005
Odp. 
Prosze o aktualizacje przegladarki internetowej (z jakiej korzystasz) oraz zabezpieczenie sie przed wyskakujacymi stronami xxx. Program antywirusowy, firewall i program przeciw robakom powinny zalatwic sprawe.
 admin
 Piątek 22-07-2005

1077. 
Witam i gratuluję awansu Jezioraka do III ligi. Ja pochodzę z Żuromina, skąd pochodzi Sławomir Przytuła, wieloletni piłkarz Jezioraka (wychowanek Wkry Żuromin). Pozdrawiam.
 Seba
 http://[...] [link został zablokowany z uwagi na ładowani...
 Żuromin, Wtorek 19-07-2005

1063. 
Pozdrowienia dla calej redakcji z London. Wasz byly korospondent. Local paper the best Kurier Ilawa.
 Peter
 York, Środa 13-07-2005

1058. 
Szukam noclegu w Iławie dla 3 osób (dwie dorosłe plus 9-latek) w terminie 5-15 sierpnia br. Późno się zabrałam za to szukanie, wszędzie jest już pełno, ale nie tracę nadziei i czekam na propozycje. Podaję mail do kontaktu:
ela.barbacka@jss.com.pllub starsza@poczta.onet.pl
 starsza

ela.barbacka@jss.com.pl, lat 65
 Warszawa, Wtorek 12-07-2005
Odp. 
Proponujemy pensjonat „GOŚCINIEC”, Nowa Wieś koło Iławy (3 km). Tel. kom. 609 532-090.
 Biuro Reklamy „Kuriera Iławskiego”

fota@nki.pl
  2333922
 Iława, Wtorek 12-07-2005

1053. 
Zainteresował mnie artykuł o sklepie [komputerowym] na ul. Dąbrowskiego [w Iławie]. Była w nim mowa w nim m.in. o bałaganie, który tam panuje. Ze swej strony dodam, że ten bałagan to pryszcz.
W tym sklepie są ogromne kłopoty z reklamacją jakiegokolwiek sprzętu. "... Niestety w sklepie nie było kierownika. Właścicielem obiektu jest inna osoba..." – to standard. Standardem jest również odsyłanie do właściciela, tylko nie wiadomo do którego, bo przecież sklep ma teraz nowego i nową nazwę.
 Magneto z 4 Pancernych
 Poniedziałek 11-07-2005

1045. 
Szanowny Panie Maśliński.
Odnosząc się do treści tekstu nad którym żeś się Pan napracował, stwiedzić musze, iż z tymi aparatczykami nie jest aż tak tragicznie. W urzędach o których Pan piszesz od dawna zadomowiona jest "demokracja". W wiekszości pracuje tam już nowe pokolenie. Dlaczego jest wiec jak jest? No bo żyjesz Pan w Polsce, a Polska jak Pan znasz z historii jest krajem niereformowalnym.
Armia urzędasów? Tak. Na koniec lat 80-tych było tego około 200 tys., teraz około pieciuset tysięcy, a przecież przez ostatnie 16 lat rządzili nie tylko byli aparatczycy.
Bieda i głodne dzieci w szkołach. Tak, zgadza się. A jednocześnie z kieszeni podatnika wyrzucane 600 milionów zlotych rocznie na indoktrynację małolatów w szkołach zwaną nauka religii. Pamiętam jak dziś słowa Glempa: "My nie idziemy do szkół po pieniadze. My idziemy tam z misją". No to mamy misję.
Pozdrawiam i życzę dobrego samopoczucia.
 belial13
 Sobota 09-07-2005

1044. 
Do iławianina od urodzenia (wpis 10039).
Witam! Ja nikogo nie bronię, tylko stwierdzam fakt, że to jest inwestycja Generalnej Dyrekcji Dróg i Autostrad, a nie miasta, bo to nie jest to droga miejska (nie jest zarządzana przez gminę miejską Iława). To tak samo jakbyś remontował własne mieszkanie i wykonawca nie zrobiłby dobrej roboty, tylko fuszerkę – ja bym ingerował w to, jakich wykonawców robót masz zatrudnić. Iławie nic to tego jaki jest wykonawca „na tym rondzie”. A to, że GDDiA wybrała kiepską firmę, to już inna historia. Również pozdrawiam.
 res
 Sobota 09-07-2005

1039. 
Do: res (wpis nr 1033).
Witaj! Powiniennem zacząć wypowiedź od: hmmm, ale to nie po polsku. No więc zacznę tak zwyczajnie: "I co z tego, że obsługa remontu (naprawy gwarancyjnej) jest jakaś Derekcja ;-), robią to w moim mieście!".
I zadam ci teraz pytanie. Jeśli zamawiasz firmę do remontu w swoim mieszkaniu, a oni walą se w kulki, to co robisz? Dzwonisz do ich nauczycieli, rodziców, do fabryki farby i gipsu? Czy po prostu robisz z nimi porządek, za mordę i won!? I bierzesz porządnych, a wbrem pozorom jest ich sporo.
I tak jak ty zamawiasz remont w mieszkaniu i go pilnujesz, tak samo powinien robić "burmistrz iławy".
A czy robi? Sam zobacz i popytaj kierowców, ludzi w autobusach, którzy wracali, jechali wczoraj na przykład i od kilku dni jeździli po ulicy koło ronda.
Czy nie ma on żadnych narzędzi? Ma. Czy nie dbając o takie sprawy olewa mieszkańców i swoich wyborców? Tak, olewa ich ciepłym moczem z górki (Alpy włoskie).
I nie próbuj go tłumaczyć, bo rozpętasz na tym forum rzeźnię i masakrę! Nie wiem czy oprócz Dzieniszewskiego (sekretarz) i Lisaja (vicek) jest jeszcze ktoś kto go obroni. Bo tu nie ma kogo bronić!
Mimo wszystko pozdrawiam i życzę miłego dnia.
(nawet czekając w korku 20 minut, prawie jak w NY).
 iławianin od urodzenia...
 Iława, Piątek 08-07-2005

1038. 
A co Pan Jarosław sądzi o nowych cenach biletów na III ligę? Osobiście moim skromnym zdaniem to uważam, że za 10 zł to ja mogę sobię obejrzeć bardzo ciekawy mecz w II lidze. Dyrektor Jezioraka Kazimierz Paluszewski narzeka, że mało ludzi chodzi na mecze... Teraz to już w ogóle może pomarzyć o licznej publiczności. Przecież w Iławie jest tyle osób na bezrobociu. Za co oni mają kupować te bilety? Została garstka kibiców - więc trzeba się z nią liczyć!!! Kilkanaście osób przyjeżdża na mecze z Susza, Działdowa [Prabut]. W ich przypadku, licząc podróż + bilet na mecz... Wątpię, aby było ich stać żeby być na większości spotkań w Iławie. Jeśli awnasujemy do II ligi podejrzewam, że będę musiał sprzedać wszystkie butelki z mojego osiedla i jeszcze mi zabraknie na bilet. Wychodzi na to, że piłka nożna w Iławie jest rozrywkią tylko dla wybranych. Zarząd niestety o kibica nie walczy. Skończy się tak, jak na wielu stadionach, że na mecze będą przychodzić działacze, ich rodziny i paru emerytów...
Dla porównania dodam, że w Nowym Mieście Lubawskim bilety na III ligę kosztowały: ulgowy - 4 złote oraz normalny - 6 złotych. Dalej: II liga Ruch Chorzów - trybuna górna - 25 zł; trybuna dolna - 15 zł; sektory: 4, 5, 6 - 10 zł; ulgowe - 5 zł (renciści i emeryci); Lechia Gdańsk - 10 złotych. I liga - Korona Kielce - bilet normalny - 12 złotych; bilet ulgowy - 5 złotych, bilet dziecięcy - 2 zł ; Wisła Płock: Bilet normalny - 15 złotych; Bilet ulgowy ( dla kobiet, studentów i uczniów powyżej 12 roku życia) - 10 złotych; Bilet dla uczniów do 12 roku życia - 5 złotych.
Jestem załamany. Panie Jarku mam nadzieję, że da radę coś w tej sprawie wywalczyć. Można przecież napisać o tym mały artykuł w następnym numerze Kuriera.
WIERNY KIBIC JEZIORAKA.
 Damian Nowakowski

ofensywa88@wp.pl, lat 39
 Iława, Piątek 08-07-2005
Odp. 
Na temat cen biletów nie mam do końca wyrobionego zdania. Oczywiście, że każdy chciałby jak najniższej ceny, no ale klub musi za coś związać koniec z końcem. Jeśli w IV lidze budżet roczny wyniósł 250 tys., to w III lidze będzie to aż 600 tys. Skąś trzeba wziąć te pieniądze, bo inaczej Jeziorak pogra wyżej tylko rok i znowu spadnie.
(PS. Słówko w sprawie twojego listu. Damian, nie uczyli cię w szkole, że brak odpowoiedzi jest też odpowiedzią? Więcej, proszę, nie nadsyłaj personalnych wycieczek...)
 red. nacz. Jarosław Synowiec, lat 52
 Iława, Czwartek 14-07-2005

1037. 
NABICI W BUTELKĘ
To, że w kraju jest okropna bieda, to żadna tajemnica, otwarcie się mówi o głodujących dzieciach. A w skrajnych przypadkach rodzice nawet targają się na coś najcenniejszego. Własne życie z powodu załamania. Na tym temacie media tylko się ślizgają. W głębokim tunelu który nazywa się bieda dla wielu rodzin zapaliło się światełko. Mają otrzymać - cytat: pomoc materialną o charakterze socjalnym uczniom.
Po zapoznaniu się z realiami tej ustawy włos się jeży. Ustawodawca z góry założył, że ci którym należy się ta pomoc, to „patologia”. Na pewno przepiją. Więc najpierw rachunki, potem zwrot. Nie od ręki, ponieważ w niektórych gminnych regulaminach są określenia do dwóch tygodni.
Pytanie lakonicznie proste: skąd rodziny, których dochód miesięczny na osobę nie przekracza 100 zł zakupią wyposażenie tak, żeby wykorzystać dotację? Znam przypadki, że szkoły odmawiają wydania rachunku za książki.
Następne anomalia tej ustawy to wciągnięcie wydziału oświaty i nauczycieli. Oni mają organizować naukę naszych pociech, a nie zwiększenie biurokracji. W Polsce jest tzw. opieka społeczna i oni powinni się tym zająć.
Reasumując. Mnóstwo biurokracji, petenci robią kilometry od szkół (przy tym przeszkadzając
w normalnych lekcjach) do urzędów gmin. Jest lipiec, a rodzice nie mają decyzji, a rozliczenie ma nastąpić z dniem 1 września. Kto w departamencie ministerstwa tak skomplikował tę ustawę, aby najmniejsza rzesza rodziców mogła skorzystać z pomocy? Wina gmin to jasne. Brak decyzji. To twierdzenie dla laików.
Przypomnę ustawa obowiązuje od stycznia 2005 r. potwierdzają to naliczenia. A więc skoro te pieniążki możemy nazwać prawem nabytym, to należą się odsetki. Nie tylko nie będzie odsetek, ale będą problemy z wykorzystaniem.
W naszym kraju często wmawia się społeczeństwu o unijnych wymaganiach po to, żeby skomplikować otrzymanie dotacji. I tak wytworzono tony przeszkód dla rolników, małych i średnich przedsiębiorców. Nie mówiąc o samorządach. Po pewnym okresie dowiadujemy się, że UE nie wymaga tak skomplikowanej procedury. Komu służą departamenty w krajowych ministerstwach, gdzie
ich pan zlecający takie utrudnienia dla polskiego społeczeństwa?
W tej chwili mamy przesilenie „wyborcze”, mnóstwo obietnic. Natomiast podważam twierdzenie, że zgniła głowa rybie. Ta polska ryba jest zgniła do ogona.
W departamentach, urzędach od góry do dołu siedzą aparatczyki po spadku PZPR-u, szkoleni do utrudniania polskiemu społeczeństwu godnego życia na zasadzie czym gorzej tym jest lepiej.
Zadaję na zakończenie powtórnie te same pytanie: skąd płyną polecenia dla wasali. Na pewno ich poczynania nie służą dobru Rzeczpospolitej.
 Bogusław Maśliński

vipbob@wp.pl, lat 73
 Morąg, Czwartek 07-07-2005

1033. 
Do "iławianinia od urodzenia".
Odpowiedzialna za roboty na drodze Kościuszki jest Generalna Dyrekcja Dróg i Autostrad. Bo to jest droga krajowa [wojewódzka].
 res
 Czwartek 07-07-2005

1032. 
A ja nie wiem czemu się tak czepiacie burmistrza... Jeśli chodzi o sprawę lubawską to słyszałem, że tak naprawdę nikt nie zamieniał tabliczek z nazwami ulic, tylko ktoś na złość burmistrzowi zamienił... całe ulice. I stąd właśnie to nieporozumienie...
 PPP - iławianin od poczęcia
 Środa 06-07-2005

1031. 
PAKO, tak nie wolno! To podchodzi pod groźbę karalną.
Ja proponuję "zaje....ć" go śmiechem, po prostu. Gdyby wszyscy zaczęli go ignorować, to zwinąłby swój kram i poszedł gdzieś sobie, ale wiem, że to utopia. Część ludzi będzie się bała, część to wazeliniarze, a większość ma to w d....pie. Odważnych jest na razie za mało. Taka jest już rzeczywistość i tego nie zmienimy. Ale szkoda, że nabiera złego sensu powiedzenie: "Iławie gratulujemy... burmistrza". :-(
Proponuję zastanowić się nad kolejnymi wyborami, aby nie powtórzyć błędu. Ale z drugiej strony grozi nam wybór burmistrza i innych władz (zbliża się kilka tur wyborczych), które zrobią z Polski, z naszych miast zagłebia ciemnogródu, katolickie zresztą, jedynie słuszne. Będą budować więcej kościołów ("1000 kościołów na poświęcenie JPW") zamiast zająć się tym, co WAŻNE!!! Bezrobocie, brak perspektyw itp. Ale jak poznać kandydata przed wyborami czy po wyborze nie przeflancuje się do innej partii??!! Zadanie trudne i boję się, że beznadziejne. Pozdrawiam.
Aha, i mam pytanie, czy ktoś wie do kogo zwrócić się z pytaniem: kto jest odpowiedzialny za roboty na tej drodze [Kościuszki]?? Proszę o info.
 iławianin od urodzenia..., lat 51
 Iława, Środa 06-07-2005

1030. 
JA MYSLE ZE TRZEBA ZROBIC ZRZUTE I WYNAJAC JAKIS RUSKICH, NIECH MU D....E PRZESTRZELA.
 PAKO
 Środa 06-07-2005

1029. 
Czy nie ma naprawde zadnej mozliwosci na usuniecie tego pseudoburmistrza ???????????????????????????????????????????? Nasze miasto sie ciagle cofa !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
 kris NY
 Środa 06-07-2005

1023. 
:D Hahahahahahahahahaha. :D
Fakt, nie zauważyłem ;-)
Przepraszam za moją nieuwagę.
 Grzesiek, lat 51
 Środa 06-07-2005

1022. 
Grzesiek prace trwały 6 dni!!! Remont zakończony, przecież tam już nikogo nie ma... A co? Znowu coś jest nie tak z tą drogą? :D
 PPP
 Wtorek 05-07-2005

1021. 
W temacie ronda Kościuszki-Grunwaldzka.
Też to zauważyłem!!! A tak a propo`s pieniędzy to wydaje mi się, że raz już za to płaciliśmy, teraz to chyba naprawa gwarancyjna (ciekawe na jaki okres będzie teraz gwarancja, może na 2-3... tygodnie). Nikt nic nie robi (z tego co słyszałem, prace miały trwać okolo 6 dni !!!)
A może to bedzie temat do reportażu? Co pan na to, panie redaktorze naczelny. Polecam ten temat, może coś będzie głębiej??!!
Ale tak już jest w naszej Iławie od wieków, jak sezon i potencjalni turyści i goście – robimy rozkopy, niech nie przyjeżdzają wieśniaki z Polski do naszego pierdzidołka. Przepraszam za słowa, ale mam już tego dość.
Pozdrawiam władze miasta i urzędników. Słowa dla was: @##$#@$%^#$%@##@$%^$%^ (autocenzura) :-)
 Grzesiek, lat 51
 Iława, Wtorek 05-07-2005

1020. 
Tak a propo ronda przy ulicy Kościuszki [w Iławie] to jest jeszcze fajniej niż kilka wpisów niżej zostało to powiedziane. Rondo nie jest robione w godzinach 8-16 tylko zostało rozkopane i teraz ze studzienkami na wierzchu pozostawione bez dalszych ingerencji jakiegokolwiek przedsiębiorstwa budowlanego... Ciekawe, ciekawe, czyżby pieniędzy starczyło tylko na zerwanie starego asfaltu, a na położenie nowego już nie?
 QBk
 Wtorek 05-07-2005

1019. 
Wiemy, ale Kazik ale o co Ci chodzi?
 PPP
 Poniedziałek 04-07-2005

1017. 
No proszę, proszę, można czasem trafić na coś fajnego w necie :) Wiecie?
 Kazik D., lat 45
 Kraśne, Poniedziałek 04-07-2005

1016. 
Nie wiem Szymon (nr 986) skąd masz informacje, że Krzyszof Lisek będzie startował w wyborach i że rozpoczął już kampanię, ale jeśli to prawda to wypada się cieszyć. Wreszcie będziemy mieli posła, który ma duże osiągnięcia i łeb na karku. Pożyjemy zobaczymy.
 cave

slodek@op.pl
 Poniedziałek 04-07-2005

993. 
"Marudo" ok :-) Nie musisz przepraszać.
W naszej Iławie brakuje prawdziwej agencji artystycznej. ICK może i powinien spełniać swoją rolę. Ale ja ją widzę inaczej.
Pewna znajoma, będąc w Barcelonie odwiedziła tamtejsze organizacje samorządowe. Po drodze wpadła do pomieszczeń, a raczej eleganckich baraków,
w miejscu odosobnionym, gdzie lokalne "amatorskie" zespoły muzyczne próbowały coś sklecić. Miały one do dyspozycji sprzęt nagłośnieniowy oraz instruktora opłacanego przez podatnika. Instruktor miał czuwać i dzielić się wiedzą w razie potrzeby - nie przeszkadzać.
W czasach tzw. komunizmu, którego prywatnie nie cierpię, były podobne inicjatywy w tzw. Domach Kultury:-) To tak a propos możliwości dostępu młodych, często uzdolnionych ludzi do dziedziny bardzo ważnej dla nas, choć lekceważonej. I tak widziałbym rolę ICK.
Mówiąc krótko: czas zacząć wspierać tych, którzy są w stanie przynieść miastu chlubę, jak nasz znakomity fotografik Czesław Wasiłowski. Czas postawić na indywidualność. Niech to będą także szefowie Cameraty i Orkiestry, bo oni są motorem kultury w naszym mieście.
Warto dodać jeszcze kogoś, kto się może wyłonic, ale żeby prawidłowo ocenić talent muzyczny, plastyczny, w ogóle kreatywny- nie wystarczy u decydentów rodzimej sceny artystycznej lekcje muzyki, czy plastyki w szkole podstawowej, czy nawet średniej.
Potrzeba czegoś więcej - fachowości, a więc studiów kierunkowych: muzycznych, plastycznych, marketingowych, zarządczych. Zamiast pakować pieniądze w wątpliwej jakości przedsięwzięcia [lista na zyczenie:-)], moze lepiej wysłać "realizatora dźwięku" na kurs- np. w www.sae.edu. Bo to wymagający zawód - od doskonałego, selektywnego słyszenia, do znajomości technik realizacji dźwięku, zasad akustyki muzycznej, budowy instrumentów muzycznych, itd. Bo mimo sympatii, musze powiedzieć, że dźwięk jest realizowany na kiepskim poziomie, a my za to płacimy. Tylko, żeby ktoś łebski nie pomyślał, ze trzeba człowieka zwolnić. NIE i jeszcze raz stanowczo: NIE!!! Pracowanika należy szkolić i nie żałować kasy. Lepiej ograniczyć menu na bankiecie, bo i o ryby w Jezioraku musimy zadbać - prawie ich nie ma.
Kultura, to także biznes. Promowanie lokalnych twórców moze byc opłacalne dla mieszkańców i regionu. Istnieją sprawdzone procedury wyłaniania tychże, ale u nas chyba pomijane z niewiedzy, albo nie ma społecznego nacisku....???
Czy ktoś kiedyś zapytał ile zarabiają gościnnie występujący u nas artyści? Czy bilety pokrywają honoraria ? Ile dopłaca podatnik? I czy ktoś przeprowadził badania czego chcą słuchać, czy oglądać iławianie? A to są zaledwie pytania podstawowe. Nie wnikam w szczegóły przedsięwzięć. Czy nam się opłaca napychać kieszenie gościnnie występującym, czy też lepiej zadbać o lokalnych artyst ów? A moze zmienić proporcje finansowania, żeby wystarczyło dla jednych i drugich, bo nic tak nie rozwija, jak zdrowa konkurencja?! Dopóki nie zaczniemy myśleć i zadawać otwarte pytania przed głosowaniem-wyborami samorządowymi, dopóty będą w Iławie dwa zespoły i to one zapełnią "czas antenowy" z całym szacunkiem [znam jeden i drugi od dawna:-)]
A co do gwiazd - to pojęcie względne, mocno w kraju naduzywane. Lepiej myśleć w kategoriach: podoba mi się to i to i z checią bym tego w amfiteatrze posłuchał.
Czego sobie i mieszkańcom życzę.
 jepi
 Piątek 01-07-2005

991. 
Przepraszam Cię Jepi, ale takie mam skojarzenia :) Nie podoba mi się ten rodzaj zaklinanania deszczu.
Co do promowania muzyki "każdej" w Iławie, jest jak jest. Co do części przeznaczonej dla młodzieży, naszej w końcu przyszłości, jest... fatalnie. To miasto umiera ze stagnacji i powtórek. O ile orkiestra z budowlanki to co roku nowa krew, to inne rzeczy się nie zmieniają.
Pozdrawiam i do zobaczenia na koncercie gwiazdy w Iławie. Obojętnie jakiej.
 maruda~
 Iława, Czwartek 30-06-2005

990. 
We wpisie niejakiego "marudy" widnieje informacja o tym, że Camerata jest chórem kościelnym. Nic bardziej błędnego nie można napisać. Donosze więc, że jest to chór, co prawda amatorski (od amare, czyli miłować), ale posiadający umiejetności i repertuar chóru koncertowego. Postać i dokonania dyrygenta i zespołu są najlepszym świadectwem. Kościół natomiast jest w dzisiejszych czasach jednym z najlepszych mecenasów sztuki - w sensie miejsca. Część (sic!) repertuaru Cameraty posiada charakter sakralny, więc kościół jest najlepszym miejscem do jego wykonań. W powszechnej opinii "chór kościelny" kojarzy się z przeciętnym wykonaniem, brakiem właściwej intonacji śpiewaków i ograniczonym repertuarem, czego Cameracie nie można zarzucić! Jeśli ktoś ma odrobinę ogłady muzycznej, to zorientuje się, jakiej klasy jest to zespół.
I kropka... Muzyka broni się sama za siebie.
Odrębną sprawą jest promowanie przez ICK muzyki na naszym terenie. Rozmawiałem kiedys z dawnym liderem KOMBI nt. pozycji muzyków za granicą. Np. we Francji, muzyk zawodowy (działający lokalnie) kiedy chce wydać płytę, ma szansę otrzymac z instytucji samorządowych granty na projekt. Tutaj promuje się zespoły, a jednostka się nie liczy. Trzeba zrobic z siebe małpę w stylu pana z czerwonymi włosami, żeby skosić miliony :-)))
Ale i zniektórymi zespołami w Iławie nie jest dobrze. Np. znany mi zespół szantowy, rozwijający się coraz lepiej, jest pomijany. Liczą się orkiestry, chóry, itp. To zbyt duże ograniczenie i tak naprawdę ICK służy obcym podmiotom, nie licząc orkiestry i chóru, które mimo wszystko warto wspierać.
 jepi

jepi@tlen.pl
 Iława, Czwartek 30-06-2005

989. 
Iława żyje! Ciągle żyje! Dowód? Proszę bardzo. Od kilku dni trwa cyrk remontowo-naprawczy NOWEGO ronda przy ulicy Kościuszki i Grunwaldzkiej. Ciekawy jestem:
1. Kto za to zapłaci?
2. Dlaczego znowu robi się takie rzeczy w godzinach szczytu (8-16) i w okresie najazdu (co prawda niedużego) turystów (koniec czerwca, wakacje, urlopy, jakby ktoś nie kumał)?
3. Co tu się ku....a wyprawia, czy nasze miasto zawsze już będzie takie popier....ne?
Przecież cierpliwość ludzi też ma jakieś granice. Czy trzeba wreszcie walnąć w stół, aby nożyczki spadły? Pozdrawiam.
 Grzesiek, lat 51
 Iława, Czwartek 30-06-2005

988. 
Dziennikarz opisujący Dni Susza pominął jeden znaczący fakt, że po wyborach miss odbył się koncert zespołu "Farba". W ogóle o tym nie zostało wspomniane. Ciekawe co dziennikarz w tym momencie porabiał, że tego nie zauważył :P
 reso

reso22@gazeta.pl
 Iława, Środa 29-06-2005

986. 
A w Kurierze już kampania wyborcza trwa. Krzystof Lisek na posła PO z Iławy. Kasa popłynie dużym strumieniem, co?
 Szymon
 Iława, Środa 29-06-2005

982. 
Mam wrażenie że Iława umiera, bo na razie najważniesze inwestycje w mieście to hospicjum dla ciężko chorych i nowy cmentarz. Które z tych miejsc wybiera pan burmistrz?
 Henryk, lat 62
 Iława, Wtorek 28-06-2005

980. 
Chciałbym odnieść się w kilku zdaniach do listu Pana Stanisława Sierki, w którym skrytykował Marka Borowskiego. Nieszczególnie rozumiem argumenty jakich użył Pan przeciwko Borowskiemu. Krytykuje go Pan jako marszałka, za to, że "Lepper biegał mu po sali z własnym nagłośnieniem i marszałek Borowski nie robił z tym nic, ale wobec posła Janowskiego zastosował metodę, którą stosowali jego koledzy od 1945 - przyszli ludzie w mundurach i wynieśli". A co według Pana Borowski miał zrobić? Przecież mógł on tylko apelować do Leppera, by ten z okupowania mównicy zrezygnował i to właśnie z całą stanowczością czynił. Ostatecznością jest użycie straży marszałkowskiej, a to zapewne jest bardzo trudną decyzją, co pokazał choćby przypadek Janowskiego. A odwołanie się przez Pana do jakiś ciemnych metod władzy lat powojennych, których niby użył Borowski, jest po prostu żenujące.
 Dawid Kopaczewski, SdPl Iława

szaman82@poczta.onet.pl
 Poniedziałek 27-06-2005

975. 
Do Tadeusza Listkowskiego. Nie wiem jak Cię odnaleźć. Proszę o kontakt. Czekam.
 M.

malgosia-meggi@tlen.pl
 Warszawa, Niedziela 26-06-2005
Odp. 
W nocy z niedzieli na poniedziałek 20 czerwca 2005 roku po długoletniej, wyczerpującej chorobie w wieku 68 lat zmarł TADEUSZ LISTKOWSKI, publicysta Kuriera, a przede wszystkim nasz Przyjaciel i Mentor – jeden z ostatnich w Iławie znanych nam prawdziwych socjalistów.
Liściu, nie zapomnimy...
 Zespół Kuriera
 Niedziela 26-06-2005

968. 
Od dluzszego czasu jestem czytelnikiem Kuriera, niestety ale tylko stony tytulowej, ale chcialbym takze cos wiecej przeczytac w Waszym aktualnym wydaniu. Przykladem sa slaskie dzienniki, ktore mozna jako elektroniczne gazety prenumerowac. Jestem bylym suszakiem i dlatego interesuja mnie artykuly o Suszu, jak i okolicy. Z serdecznym pozdrowieniem.
 Georg Daus

g.daus@jbw-awo.de, lat 79
 Hamburg, Sobota 25-06-2005

964. 
Właśnie dostał się w moje ręcę jakżesz pięknie wydany "Biuletyn informacyjny obchodów 700-lecia Iławy".
Niestety po lekturze (tego gniota – przyp. red.) stwierdziłem ze zgrozą, że w tym wyjątkowym dla Iławy roku są dokładnie te same imprezy co w latach poprzednich. Jedyny wyjątek to koncert... kolęd z okazji jubileuszu 700-lecia w dniu 29 grudnia (ale to już chyba też było... – przyp. red.). A przepraszam... zapomniałbym o uroczystych sesjach Rady Miasta... I bankietach wydawanych przez pana burmistrza (za pieniądze podatników – przyp. red.). Tak więc już wiadomo na co pieniądze nasze poszły...
Życzę burmistrzowi smacznego.
 PPP
 Sobota 25-06-2005

962. 
A ceny reklam?! [...] Chyba komuś słońce przygrzało.
 oburzona znowu
 Czwartek 23-06-2005
Odp. 
Słońce to pół biedy – najgorzej jest, gdy ktoś chodzi z żelazkiem na głowie i kipi z zawiści... (zupełnie absurdalnej).
 Admin
 Niedziela 26-06-2005

961. 
Tu jast archiwum?! Przykro mi, ale NIE ZAUWAŻYŁAM!!!
Co to za "archiwum", w którym są same pierwsze strony gazety [...]. Archiwum w którym nie można przeczytać nawet części artykułów. Przynajmniej te ważniejsze powienny być!!!
 oburzona
 Czwartek 23-06-2005
Odp. 
Ależ! Można poczytać wybrane archiwalne teksty. Wystarczy choćby trochę popatrzeć i pomyśleć... W dziale „Czytaj i komentuj” należy cofać się w czasie (lub skorzystać z wyszukiwarki). Nie ma co się oburzać i pluć inwektywami, które trzeba potem cenzurować. Wystarczy zapytać, bo zawsze odpowiadamy. No a stres własny proszę wyładowywać poza forum publicznym. Ahoj!
 Admin
 Czwartek 23-06-2005

960. 
TO SKANDAL! 700 lat Iławy?! Miasto turystyczne?! Główna ulica miasta?! Szanujące się miasto?! WSZYSTKIE BANKOMATY NIECZYNNE! A my przyjechaliśmy specjalnie tutaj, do Iławy. Sobota i niedziela wszystko nieczynne. Podobno jesteście tu szanowanym tygodnikiem. Napiszcie coś o tym!
 turyści
 Czwartek 23-06-2005

959. 
Z Londynu pozdrowienia dla redakcji Kuriera. Przez internet patrze na naszá gazete co tydzien. Dajcie zyc Bartkowi, piszcie wiecej o Biskupcu i jego stronach [...].
Mi jest tu dobrze, tylko teskno za wszystkim co nasze.
Jarek pewno sie smieje [...]. Ania doszlas do zdrowia? Mysle, ze tak. Ogólnie dobrze mi sie z wami pracowalo, nauczylem sie troche zycia...
KOCHANA ILAWO, TAK SZYBKO DO CIEBIE NIE WROCE.
 Piotr
 Czwartek 23-06-2005

956. 
Pozdrowienia z goooracej Bulgarii przesyla wierny Czytelnik :-) Siedze sobie wlasnie w Obzor, tuz nad brzegiem Morza Czarnego... Dzis sroda. Jak ja wytrzymam bez Waszej gazety :-) Dobrze, ze chociaz okladke aktualnego wydania moge sobie obejrzec w internecie. W kazdym kiosku pytalem o Kuriera, ale slyszalem tylko "Niet Kuriera" :-)
 Sebastian
 Środa 22-06-2005

955. 
Witajcie mieszkańcy Iławy w jubileuszoym 700. roku istnienia waszego miasta! Donoszę wam najuprzejmiej, że dzieki nieustającym wysiłkom komitetu obchodów tej prześwietnej rocznicy, historyk olsztyński Stanisław Achremczyk napisał, a pan burmistrz za pieniądze Bogu winnych podatników wydał przepiękną książkę o Iławie (w cenie 35 zł). Trzeba czym predzej kupić to cacko niezwykłe, gdyż dzięki temu każdy z was, o czcigodni, będzie mógł na własne oczy zobaczyć zamieszczone w książce zdjęcie miłościwie w końcu lat 60-ych rządzącego miastem pierwszego sekretarza Komitetu Miejskiego PZPR w Iławie, podpisane "Hieronim Baczewski, prezes ITMZI w czasach młodości".
 czytelnik
  6970489
 Środa 22-06-2005

953. 
Pisałem już w tekście "Niech sczeźnie Iława" o wielkiej przydatności Iławskiego Centrum Kultury do rozwoju życia kulturalnego oraz edukacji mieszkańców iławy, ale w gruncie rzeczy nie napisałem do czego tak naprawdę służy to całe ICK. Teraz napiszę do comiesięcznej wymiany kierownika biblioteki miejskiej, gdzie po kierownictwie Danuty Pijanowskiej – dwa razy powoływanej i odwoływanej – potem Haliny Swebockiej, też dwukrotnie panującej, za tydzień odwołana zostać ma (zgodnie z zapowiedzią dyrekcji) kierująca biblioteką od 3 miesięcy Kinga Groszkowska. Kto wreszcie wpadnie na pomysł, żeby temu całemu towarzystwu wzajemnej adoracji zatrudnionemu w ICK zaproponować pracę w powołanej (w miejsce ICK) Agencji Organizacji Imprez i Widowisk Sp. z o.o. w Iławie.
 Wiesław Niesiobędzki

wnies@poczta.onet.pl
 Środa 22-06-2005

951. 
Kilka uwag do niniejszego forum.
Myślę, że forumowicze powinni ignorować wpisy zawierajace wulgaryzmy czy zwyczajne chamstwo. Jak już kiedys pisałem anonimowość prymitywom dodaje odwagi. Nawiasem, rzeczywiście w pewnych momentach przydałaby się cenzura.
Sprawa druga. Faktem jest, że w NKI przydałby się kącik wędkarski. Apel do samego SZEFA: na Pojezierzu Iławskim jest nas bardzo duża grupa, a problemów w tym temacie jest full, np. kłusownictwo, ścieki w jeziorach, wysypiska śmieci nad jeziorami, krótko mówiąc – ekologia.
 belial13
 Środa 22-06-2005

945. 
Do BOLO:
Chłopie, Ty się lecz! Jestem przerażony!!!! Prawie Rydzyk... Jak można takie rzeczy pisać??? Nie rozumiesz, mylisz podstawowe pojęcia. Złoto mieszasz z błotem. Normalność, to pojecie relatywne. Pisząc już sam się dyskfalifikujesz, bo nie jest noramlnym pisać takie rzeczy. Nie jest. A co dopiero powoływać się na Polskę etc. Romantyzm już minął, a zamiast pseudoOBROŃCÓW potrzebujemy żywych ludzi. Idei, a nie pustych, obraźliwych słow. Pisanych przez nibyNORmaLNEGo, normalnie...
 Tomek WA-WA
 Warszawa, Wtorek 21-06-2005

944. 
Co ma wspólnego warszawska Manifa z Iławą? Pozornie nic. A jednak ma. Kiedy pomyślę o tym, jak wiele nietolerancji jest w loklanych społecznościach, zadrości i zawisci. Kiedy pomyślę o powodach dla których wyemigrowwalem z... to napisze tak. Sądzę, że nie byłoby tematu, gdyby nie fakt, że najtudniej być sobą w małym mieście. W dużym nic i nikt nie widzi. Nie chce i nie musi. W małym mieście troche gorzej... Wszystko i wszyscy. Pytanie tylko, po co? Odpowiedź należy ułożyć według własnych uznań. Tylko po co? Geje i lesbijki. Są z manifestacjami i bez. Zawsze byli... i będą. Najwięcej mianifestuje się głupotę. Do czego piję? Poczytajcie niżej: PEDALY i LESBIJKI – ktoś napisał. Odpisuję więc przekornie: manifestuje się najbardziej GŁUPOTĘ. I nie ma tu mojej tolerancji, nie ma. Głupota, choć nie boli, jej nosicieli blokuje poważnie ludzi. Krzywdzi innych...
 TOMEK WA-WA
  7077601
 Warszwawa, Wtorek 21-06-2005

943. 
Iksiu, no własnie! Nie tam gdzie trzeba kierujesz swoje żale, biedaczku. :-) Jako że Camerata jest chórkiem kościelnym, to wieści o nich powinny być w jakiejść gazetce kościelnej (jest ich baaaaardzo dużo).
Co do zawartości Kuriera, to pisze on o rzeczach dziejących się w iławie: o przekrętach władzy (ciągle za mało), o wydarzeniach kulturalnych, ale neutralnych wyznaniowo, itp. Jak ci nie pasi, to nie kupuj, a o chórze Camerata opowiadaj znajomym :) Rozniesie sie lepiej niż przez gazetę :)
 maruda~, lat 48
 Iława, Wtorek 21-06-2005

937. 
[... - usunięto, moderator]. Nie rozumiem dlaczego w gazecie nie ma ani jednego zdjęcia mistrza Ochmana, który raczej już nie zagości w Iławie. Jestem fanem Cameraty i denerwuje mnie to, że nie łaska zamieścić nawet krótkiej noty o tym, że chór śpiewał na sesji, na mszy w amfiteatrze, na koncercie Ochamana [...]. Niewiem po co w gazecie są jakieś głupie kąciki moczykija itd., których absolutnie nikt nie czyta [...].
 X
 Sobota 18-06-2005
Odp. 
Iksie, chyba Ci się gazety pomieszały, bo w Kurierze od dobrych kilku lat nie ma kącika moczykija (za to jest w innych tytułach). Ubolewam, że cześć Twojej wypowiedzi niestety trzeba było ocenzurować, bo zapachniało chamstwem bez trzymanki i łajdackim prymitywem.
Pozostałą cześć tej wypowiedzi pozostawiam bez komentarza. Nie mogę polemizować z brakiem argumentów. W dodatku szkoda czasu na dyskusję z anonimem.
 red. nacz. Jarosław Synowiec, lat 52
 Iława, Poniedziałek 20-06-2005

936. 
Oczy przecieram ze zdumienia, gdy słyszę słowa Andrzeja Sobiecha, prezesa klubu piłkarskiego Jeziorak Iława: „(…) Mimo usilnych starań z naszej strony, nie mogliśmy utworzyć Klubu Kibica z prawdziwego zdarzenia (…)”.
Z kolei ja, panie prezesie, staram się uparcie znaleźć odpowiedź na dręczące mnie od przynajmniej kilku lat pytanie: skąd u działaczy klubowych Jezioraka Iława bierze się te niczym nieskrępowane przekonanie, że Klub Kibica można sobie tak po prostu „utworzyć”? Czy tylko dlatego, bo takie jest chciejstwo działacza?
Skąd u działaczy ta niemal religijna wiara w to, że kibiców można niejako administracyjnie zebrać, poustawiać, policzyć, ubrać w szaliki i flagi, pousadzać, nauczyć kilku piosenek i chóralnych okrzyków? Skąd ten szablon? Skąd te odgórne chciejstwo, żeby zapełniać trybuny nawet przypadkowymi ludźmi, którzy niczym roboty będą z plastikową spontanicznością zagrzewać swoich piłkarzy do walki o wyższą ligę? Czy takie, wyśnione działaczami, roboty mogą udawać choćby entuzjazm?
A może pora wreszcie zrozumieć, że kibiców nie można sobie zamówić na tacy jak się zamawia pizzę. A może pora wreszcie pojąć, że nie da się wydobyć z kibiców entuzjazmu na zawołanie (jak się wydobywa... galop u konia cyrkowego).
Kibice – po prostu! – SĄ, albo ich – po prostu! – NIE MA. Jeśli ich nie ma lub jest ich zdecydowanie mniej niż było, to znaczy, że na stadionie coś... nie gra.
Piłkarze grają, więc co? Kto?
 BOLO

bolo333@op.pl
 Sobota 18-06-2005

932. 
No, to fakt. Zabalowali w Sarnówku zdrowo za nasze pieniądze.
 obserwator
 Czwartek 16-06-2005

931. 
Do 919. Fakt! Warto było... zostać w domu. Dla mnie nie było żadnych obchodów jubileuszu miasta! Jeśli władze miejskie myślą inaczej, to tylko dlatego, że ich libacja w Sarnówku się udała! Niestety jak zwykle zapomnieli o rozrywce dla tych najważniejszych, czyli MIESZKAŃCACH IŁAWY!
 maka
 Środa 15-06-2005

929. 
Minął rok od przystąpienia naszego kraju do Unii Europejskiej. Taka rocznica zachęca do podsumowań, do refleksji.
Jeszcze przed referendum unijnym oraz tuż przed wstąpieniem w struktury Unii straszono nas, że będzie to katastrofą dla Polski. Najlepiej wykształcili się w tym politycy Samoobrony i LPR. Twierdzili, że przyjadą Niemcy i nas wykupią, że rolnictwo upadnie, że wszystko podrożeje, że wzrośnie bezrobocie, że niezdrowa zachodnia żywność zaleje nam rynek, że będziemy dopłacać do budżetu UE. Dokładnie pamiętam z jaką stanowczością, pewnością i zaciekłością głosili takie tezy politycy ugrupowań antyunijnych, choćby posłowie Lepper, Giertych czy Wrzodak. Już dzisiaj widać, jak daleko byli od prawdy i jak bardzo się mylili. Mówią o tym także sondaże. Według Centrum Badań Opinii Społecznej 77% Polaków pozytywnie ocenia nasze członkostwo w UE. Trzeba także zwrócić uwagę na poparcie rolników, które wzrosło z 20% aż do 63%! Jak się okazało, to właśnie rolnicy stali się grupą, która najwięcej i najszybciej skorzystała z UE. Według danych otrzymali oni aż 6 mld zł dopłat bezpośrednich. Do tego trzeba dodać wzrost eksportu towarów rolnych i spożywczych na rynki UE, głównie produktów mlecznych i mięsa.
Niestety przy tych wszystkich pozytywach trzeba zwrócić uwagę na wzrost cen części żywności, co zapewne najbardziej dotknęło polskie społeczeństwo. Jednocześnie musimy pamiętać, że część tych podwyżek była wynikiem gwałtownie rosnących wówczas cen ropy, co z kolei przełożyło się na ceny paliw.
Przeciwnicy naszej akcesji twierdzili, że nastąpi zastój polskiej gospodarki.. Tymczasem w zeszłym roku nasz kraj był jednym z najszybciej rozwijających się w kręgu państw unijnych. W tym roku wzrost PKB, jak szacują analitycy, ma wynieść 4%, czyli dwa razy więcej niż średnia unijna.
Największą bolączką naszego kraju jest niewątpliwie bezrobocie. Miało wzrosnąć a nie wzrosło. Obecnie powoli spada, czyli nie spełniła się kolejna prognoza antyunijnych wieszczy.
Nie dopłacamy także do budżetu unijnego. Jak wskazują dane, nasz bilans jest dodatni i wynosi 1,5 mld euro. Zapewne osiągnęliśmy taki wynik dzięki samorządom, które zaskakująco sprawnie pozyskiwały środki z unijnych funduszy.
Nikt także nie wykupuje naszych zachodnich ziem, czym tak często nas straszono, a zachodnie firmy nie zamykają zakładów w naszym kraju w obawie przed konkurencją.
Oczywiście Polska po roku członkostwa w Unii Europejskiej nie jest krajem „mlekiem i miodem” płynącym i zapewne długo jeszcze nie będzie. Musimy najpierw poradzić sobie z ogromnym bezrobociem, biedą, ubóstwem i niesprawiedliwością społeczną. Przed nami długa droga. Jednak po wskazanych przeze mnie przykładach widać, że możemy wykorzystać tę europejską szansę, możemy być drugą Irlandią, która od momentu przystąpienia do Unii całkowicie zmieniała swoje oblicze, stając się zamożnym krajem, czego Polakom i sobie życzę.
 Dawid Kopaczewski
 Wtorek 14-06-2005

927. 
Brawo!!! Panie Dawidzie, brawo. Głos rozsądku i przytomności w naszej "tolerancyjnej i miłującej innych" Ojczyźnie. Pozdrawiam.
 maruda
 Iława?, Poniedziałek 13-06-2005

926. 
Do BOLO:
Zacznę od początku: "Czy nie ma już innych poważniejszych tematów niż kwestie pedałów i lesbijek?". Oczywiście, że są, ale o takich sprawach trzeba dyskutować. Podstawą demokracji jest pluralizm i wolność, a nie widzimi się jakiegos polityka. Acha, jeszcze jedno: idź proszę do biblioteki, poczytaj trochę o zasadach dobrego wychowania, czy też dyskusji. NIE pedały a homoseksualiści lub geje.
"Czy naprawdę musimy tutaj na dole, w Polsce lokalnej, ulegać wydumanym przez ogólne media telewizyjne akcjom promocyjnym dla zboczeń?". Nie wiem, czy piszesz to przez ignorancję czy też przez niewiedzę. Znasz jakiegoś geja czy lesbijkę? Problem wcale nie jest wydmuchany. Moi znajomi twierdzą, że nie czują się dobrze w naszym społeczeństwie, że nie są tolerowani, tak więc problem jest.
"Przecież demokracja to dyktatura większości, wszak normalnej". Dziś może i jesteś w tej "normalnej" większości, ale jutro już być nie musisz. Jutro Ciebie będzie dotyczył zakaz, bo to, bo tamto. A miarą demokracji jest stosunek większości do mniejszości.
"Ale niech nie próbują mi wmawiać, że są takimi samymi obywatelami jak ja, bo nie są". A niby czym oni sie różnią od Pana, Wielce Szanowny Normalny Panie BOLO?
"Ich pierwszym podstawowym prawem i obowiązkiem jest leczenie się z choroby". Hm... gdzie to Pan szanowny wyczytał? W Dekalogu? Czy może w Konstytucji tak jest napisane? A może Światowa Organizacja Zdrowia takie zalecenia wydała?
"lecz na ulice nie muszą z tym wychodzić i manifestować obnażając swoje narządy płciowe (patrz: Berlin)". Na to nawet nie wiem, jak zareagować, wszak manifa odbyła się w Warszawie, a nie w Berllinie.
 Dawid Kopaczewski
 Poniedziałek 13-06-2005

923. 
Bolo, a jednak chyba to ty jesteś chory... Twój obraźliwy ton dla jedynej słusznej idei, przypomina mi poglądy zarówno Hitlera, jak i Jędrzeja Gertycha. Jasne! Polska dla Polaków, pedały do gazu! Ktoś ci kazał jechać do berlina na paradę? Ktoś ci kazał oglądać paradę w Warszawie? Jeśli tak, to miej do niego pretensje za przymus. A jesli nie to, włącz sobie telewizję, najlepiej "Trwam" i Aleluja, do przodu...
 maruda
 Iława?, Poniedziałek 13-06-2005

922. 
Do Dawida z wpisu nr 920:
Czy nie ma już innych poważniejszych tematów niż kwestie pedałów i lesbijek? Czy naprawdę musimy tutaj na dole, w Polsce lokalnej, ulegać wydumanym przez ogólne media telewizyjne akcjom promocyjnym dla zboczeń? Czy naprawdę musimy pochłaniać – sztucznie wzniecane – zainteresowania lewicujących dziennikarzy zakochanych w Marksie? Czy naprawdę rozmawiamy o demokracji i wolności, jeśli rzecz dotyczy obnoszenia się pod postacią fałszywych parad ludzi wykolejonych? Przecież demokracja to dyktatura większości, wszak normalnej. Czy naprawdę jest sens obnosić się na ulicy ze swoim skrzywieniem?
Nie potępiam HOM-ików za ich dewiacje, absolutnie nie! Ale niech nie próbują mi wmawiać, że są takimi samymi obywatelami jak ja, bo nie są. Ich pierwszym podstawowym prawem i obowiązkiem jest leczenie się z choroby, a nie wykrzykiwanie, że wszystko jest w porządku. A jeśli jest im dobrze w swoim homo-świecie, to niech jest, lecz na ulice nie muszą z tym wychodzić i manifestować obnażając swoje narządy płciowe (patrz: Berlin). Bo po ulicach chodzą przede wszystkim normalni ludzie, a ich dzieci nie muszą oglądać choroby.
 BOLO

bolo333@op.pl
 Poniedziałek 13-06-2005

921. 
Do tasiora. Peter Pepel beginner English. Can you be reched by phone. My number is 07871406852. You can call me at this number. What,s your number? Pozdrów Sikerkow. Pewno sie spotkamy gdzies. Siema, trzymaj sie zadzwon albo pusc trzy sygnaly od razu, to bede wiedzial. Jaki twój numer, ale tu jest life money.
 Willesden Grenn II NW
 London, Poniedziałek 13-06-2005

920. 
Ostatnio głośno w mediach było o decyzji prezydenta stolicy Kaczyńskiego w sprawie pochodu osób homoseksualnych. Kaczyński był przeciwny tej manifestacji. Dla mnie taka postawa jest niedopuszczalna z wielu powodów.
Art. 32 Konstytucji stanowi: "1. Wszyscy są wobec prawa równi. Wszyscy mają prawo do równego traktowania przez władze publiczne. 2 Nikt nie może być dyskryminowany w życiu politycznym, społecznym lub gospodarczym z jakiejkolwiek przyczyny". Art.57: "Każdemu zapewnia się wolność organizowania pokojowych zgromadzeń i uczestnictwa w nich. Ograniczenie tej wolności może określić ustawa" oraz Art. 58 "1. Każdemu zapewnia się wolność zrzeszania się. 2 Zakazane są zrzeszenia, których cel lub działalność są sprzeczne z Konstytucją lub ustawą". W moim przekonaniu złamał on zapisy tego najważniejszego aktu prawnego w naszym kraju, argumenty jakich używał były śmieszne a chwytanie się kruczków prawnych żałosne. Ustawa zasadnicza jasno stanowi, że każdy ma prawo do pokojowego manifestowania swoich poglądów, a to właśnie chcieli uczynić homoseksualiści. To nie oni rzucali jajkami czy kamieniami. Dziś Kaczyński zabrania im zgromadzeń, bo nie podobają mu się ich poglądy. Nie podoba mi się, że prezydent stolicy, polityk, który chce być prezydentem mojego państwa narzuca swoją wizję świata innym posługując się przy tym instrumentami prawnymi. Oznacza to, że jutro może on zabrać to prawo także mojej osobie, bo też mu się nie podobam, bo np. rudy jestem, bo słucham rocka. Kaczyński będąc zwolennikiem rządów twardej ręki, zapomina o elementarnych zasadach: o pluralizmie i wolności. O pluralizmie poglądów i wolności do ich manifestowania. Takie zachowania są niebezpieczne dla demokracji.
Teraz czekam na kolejne manifestacje, choćby cyklistów, zwolenników Unii czy też walczących z nowotworami. Ciekawe czy będzie zgoda prezydenta Warszawy?
Kaczyński powiedział, że nie wyraził zgody choćby dlatego, że nie da się zapewnić bezpieczeństwa podczas manify. Jak to? Taki szeryf nie umie zabezpieczyć takiej manifestacji, a chce być wodzem prawie 40-milionowego państwa?
 Dawid Kopaczewski
 Poniedziałek 13-06-2005

919. 
Jestem zauroczony obchodami 700-lecia Iławy. Rozmach, atrakcyjna oferta, wspaniali wykonawcy godni tej rocznicy. Naprawdę warto było... zostać w domu!
 Marek K.
 Niedziela 12-06-2005

918. 
Ciekawe co to za święto w Iławie? Ta radośc to z powodu tego, że ludzie pracy nie mają? A może dlatego, że kino wkrótce zamykają? Pewnie są inne podobne powody... No cóż! Jaki pan, taki kram... Miłego świętowania!
 maka
 Piątek 10-06-2005

917. 
Do 915. Podales zly numer, 1 cyfre za malo.
 tasior
 Piątek 10-06-2005

916. 
DO 915. NIE ZABARDZO KOJARZE, JAKI PIOTR ??? ALE MOJ NR 07843694748.
 tasior
 Piątek 10-06-2005

915. 
Tasior, jaki ty masz numer tel. i gdzie wasza dyskoteka?Napisz tu, to pogadamy. Pozdro. Mój to 0-787 514-454.
 Piotr
 http://willsden Grenn nw2
 Czwartek 09-06-2005

914. 
Siema wszystkim. Pisze na rozje....j klawiaturze u capakow. Londyn jest ogromny. Do pracy mam okolo 50 km dzienie w jedna strone, ale metrem to jest moment. Pozdrawiam wszystkich. Siema, trzymajcie sie. Funt jest jak zl. To jest bol, ale sie liczy kazdy pik. Pozdrawiam. Straszny upal.
 Piotr
 Wimbledon, Czwartek 09-06-2005

913. 
JESTEŚCIE SUPER!!!
 kolba
 Czwartek 09-06-2005

911. 
Witam wszystkich. Na razie na próbę uruchomiłem małe forum dla naszego miasta: www.[...].pl
 iławiak

ilawa@vp.pl
 Iława, Środa 08-06-2005

909. 
Nie ma to jak być prostym, żałosnym ćwokiem. Ja znam dwóch takich, co ukradli księżyc!!! Hehehhehehehhe... Zgnijecie w tej waszej dziurze, ćwoki... Hehehhehehe...
 tasior
 Środa 08-06-2005

908. 
No to niech Tasior leci na onet i rozsmiesza wszystkich tam razem z jasiem smietana moze dostana jakis angaz w telewizji lub radiu ale tu to juz jest nudne i meczace.
 Zmeczony tasiorem
 Środa 08-06-2005

905. 
Do wpisu 883 i innych. Tyczy Tasiora :) Witam :) Przestańcie się czepiać Tasiora! Na www.onet.pl jest też taki: jasiu_smietana :) też pisze prowokacyjne teksty, ale można się pośmiać. Pośmiejmy się razem z tekstów Tasiora, może o to mu chodzi. Pozdrawiam TASIOR i Twoich "Fanów" :P
 iławianin
 iława, nudna jak flaki ..., Wtorek 07-06-2005

901. 
LISTA WILDSTEINA W KISIELICACH
Pewnego lutowego wieczoru, będąc w odwiedzinach u znajomych zobaczyłem „kisielicką listę Wildsteina”, którą otrzymali oni na swój adres drogą pocztową. Czytałem zaskoczony nazwiskami, które się tam znajdowały. W nagłówku było napisane coś w stylu „Precz z nimi”, lecz nie pamiętam dokładnej treści. Od początku skwitowałem to jako „świńska intryga”. Następnego dnia podzieliłem się tą wiadomością z osobami w pracy. Większości z nas wyraziła swój zdrowy pogląd na to wszystko i uznaliśmy zgodnie, że nawet nie ma sensu o tym myśleć.
A co się dzisiaj stało?! Dzisiaj pani X z wyrazem ulgi na twarzy poprosiła mnie, abym przeczytał pismo z IPN-u, że dane osobowe zawarte na „liście” nie są tożsame z jej osobą! „Jestem czysta, ale np. pan K. czeka na odpowiedź z IPN-u, siedzi i płacze” – powiedziała. Przecież ja to wiedziałem, wiedzieli także koleżanki i koledzy, którzy ją znają i wszyscy ją szanujemy!
Wydaje mi się, że nie jestem jedyną osobą, której dała to do przeczytania. Pomyślałem sobie, co czuje niewinna osoba, która nie ma szans na obronę? DLACZEGO musi poniżać się i UDOWADNIAĆ, że nie była agentem?
Wstyd mi, że żyję wśród ludzi bez twarzy, którzy z nieznanych pobudek wydali wyrok przed czasem i zapewne z szyderczym uśmieszkiem kombinują „Być może następnym razem uda się wdeptać kogoś w błoto!". Bo nie radość z cudzego szczęścia, lecz nieszczęście innych daje niektórym pokarm do życia. Wstyd, wstyd, wstyd! Cóż, już ponad 2000 lat temu był KTOŚ, kto powiedział: „Każdy karmi się tym, czym żyje”. A czym my tu żyjemy?
 person. do wiad. red.
 Wtorek 07-06-2005

896. 
Były redaktor naczelny redakcji "Głosu Lubawskiego", jednocześnie sekretarz miasta Lubawy - Maciej Radtke - nagradza swoich kolegów z gazety, rozdajac stanowiska w samorządzie lokalnym. Pan Różański zostaje powołany na stanowisko dyrektora OSiR-u. Ten mierny, ale zawsze wierny "dziennikarz", moim zdaniem, nie spełnia kryteriów, które były publicznie ogłoszone. Redakcja Kuriera sporo miejsca poświęca nieprawidłowościom w pracy samorządu miasta Iławy, a może tak trochę więcej poświeciła by nieprawidłowościom w mieście Lubawa?
 rogaty
 Sobota 04-06-2005


Strona [ poprzednia 1 2 3 ... 191 192 193 ... 379 380 381 382 383 384 385 386 387 388 389 następna ] z 389



103179251



REDAKCJA:
redakcja@kurier-ilawski.pl


Zaproszenia: co, gdzie, kiedy?
informator@kurier-ilawski.pl


Biuro Ogłoszeń Drobnych:
ogloszenia@kurier-ilawski.pl


Biuro Reklamy:
reklama@kurier-ilawski.pl


Kronika Towarzyska:
kronika@kurier-ilawski.pl






Pierwsza strona | INFORMACJE | Opinie | Kurier Zdrowia i Urody | Papierosy | CENNIK MODUŁOWY | Ogłoszenia drobne | Ogłoszenia modułowe
Stopka | Wyszukiwarka | FORUM | 
E-mail: redakcja@kurier-ilawski.pl, reklama@kurier-ilawski.pl, ogloszenia@kurier-ilawski.pl
Copyright © 2001-2024 - Kurier Iławski. Wszystkie prawa zastrzeżone.